Minor Seminarians of the Diocese

Name Bapt. Name Parish Course Year
Cheradiyil Jithin Cherian Palankara Degree III
Chirayilparambil Jobin Joseph Palankara Degree III
Kottakkupurath Jeffin Thomas Rubynagar Degree III
Ollattuprath Abin Varghese Thomattuchal Degree III
Vadakkudan Tijo John Manimooly Degree III
Valayathil Sibin Kuriakose Kottiyoor Degree III
Vattakunnel Sen James Sen James Karani Degree III
Vayalunkal Deliz Simon Kalpetta Degree III
Vellappally Jibin Joseph Arulnilayam Degree III
Athalathil Jithin Cherian Vazhavatta Degree II
Ayyanikkattu Ebin Joseph Thavinjal Degree II
Kadiyankal Jilin Paul Martin Nagar Degree II
Thoomullil Godwin George Vanjode Degree II
Parayarumalayil Jeswin Vazhavatta Degree I
Thachedath Nithin Palankara Degree I
Anathanath Alan Sebastian Vanjode Formation III
Cheeramkunnel Ebin Antonly Peria Formation III
Kaipakassery Jobin Mathew Chungakkunnu Formation III
Kalavanal Amal Joseph Kallumukku Formation III
Karuthedath Jibin Thomas Nadavayal Formation III
Kunnath Sharon Joseph Chennalode Formation III
Meleperumpally Alfint Joseph Chungakkunnu Formation III
Njarakulam Akshay Thomas Puzhamudi Formation III
Palackal Abin Peter Vanjode Formation III
Pulickal Anas John Adikolly Formation III
Puthiyakunnel Ajith George Poolappadam Formation III
Vadakkettu Jerry Joseph Cherupuzha Formation III
Amakkatt James Joseph Udayagiri Formation II
kallumadiyil Mithul Antony Kunnalady Formation II
Kaniparambil Delvin Kottiyoor Formation II
Kotteparambil Alan Formation II
Mankoottathil Adarsh Chundakkara Formation II
Mannoor Shibin Chungakkunnu Formation II
Moonjanattu Anson Pazhoor Formation II
Olickal Febin Moolepadam Formation II
Panachikkal Shanil Formation II
Puthussery Morees Kurumbalakotta Formation II
Thachammaniyattu Donal Mathew Payyampally Formation II
Thayyil Ebin Arinchermala Formation II
Thennattil Alin George Palchuram Formation II
Vattakattu Nirmal Kottathara Formation II
Aikkara Jenit Joseph Nadavayal Formation I
Arumayil Joyal Mathew Chokkad Formation I
Earath Amal Abraham Vazhavatta Formation I
Elambassery Jean Savio Varghese Irulam Formation I
Elayidath Akhil Joseph Sisumala Formation I
Kampadathil Mathews Mathew Vakkad Formation I
Kannamthanth Albert Joseph Puthussery Formation I
Kizhakkekottil Denny Antony Nilambur Formation I
Koikkara Nijo Antony Narivalamunda Formation I
Koikkaraparambil Vipin Antony Chulliode Formation I
Kudakkachira Josin Joseph Payyampally Formation I
Makkiyil Godwin Sebastian Panamaram Formation I
Marattil Jerin Mathew Attappallam Formation I
Mattathil Ebin Mathew Moolepadam Formation I
Muttamthottil Sebatian Palankara Formation I
Payyanattu Ajile kuriakose Kurumbalakotta Formation I
Thekkineth Albin Chacko Thalanji Formation I
Vadakkechamakkalayil Albin Joseph Slivapuram Formation I